WERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKU I MALARSTWA GRUPY TWÓRCZEJ - KALEJDOSKOP SZTUKI

oraz pokonkursowej ekspozycji fotografii „JAWORZE W CZTERECH PORACH ROKU”.

 
2 września 2022 o godzinie 18.00, Galeria Sztuki na Zdrojowej przywitała swoich gości wernisażem wystawy rysunku i malarstwa grupy twórczej z Pracowni KALEJDOSKOP SZTUKI, działającej już od roku w ww. Galerii oraz pokonkursowej ekspozycji fotografii „JAWORZE W CZTERECH PORACH ROKU”.
Wystawę uroczyście otworzyły dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Pani Jolanta Witkowska oraz Aneta Kwaśna, kierownik Galerii Sztuki i instruktor artystyczny, witając przybyłych gości: przedstawiciela Gminy Jaworze Przewodniczącego Rady Gminy pana Zbigniewa Putka, członków Pracowni Kalejdoskop Sztuki w składzie: Władysława Szyszło, Krystyna Putek, Anna Witkowska, Małgorzata Młoczkowska, Jolanta Gwóźdź, Aleksandra Janusz, Beata Kwaśna, Michał Duś i Krzysztof Wróbel oraz laureatów konkursu fotograficznego:
w kategorii młodzież
I miejsce Michał Niesyt za "Piękno niejedno ma imię"
w kategorii dorośli
I miejsce - Agnieszka Okseniuk za "Pałac w Jaworzu"
II miejsce - Piotr Machnik za "Droga przy młyńskiej Kępie"
III miejsce - Mariusz Niesyt "Czas nas uczy pogdy"
 
Na wernisażu dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze ogłosiła wyniki konkursu oraz uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu fotograficznego ufundowało Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej - bardzo dziękujemy Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Pani Magdalenie Więzik oraz Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.
Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych wspomnień. Spośród nadesłanych fotografii, jury wyłoniło 4 prace, które zostały zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki na Zdrojowej.
Wydarzenie to było również podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników warsztatów artystycznych z Pracowni Kalejdoskop Sztuki.
Przybyli goście mieli okazję osobiście poznać autorów wystawionych prac. Wybrane obrazy oraz pokonkursowe fotografie będzie można obejrzeć w siedzibie galerii przy ul. Zdrojowej 111 do końca września 2022.
Prezentowane prace ukazują siłę wyrazu artystycznego współczesnego pokolenia dorosłych twórców. Ich Aktywność twórcza zyskała już wiele uznania. Od lat na całym świecie organizowane są wystawy prac. Dorośli odbiorcy sztuki dostrzegają w rysunkach i malarstwie coś więcej niż tylko naiwną twórczość. Piękno i bogactwo wyrazu ich prac nie budzą już zdziwienia, chociaż nadal trwają dyskusje, do jakiego rodzaju zjawisk je zaliczyć w aspekcie psychologii twórczości. Niejednokrotnie już dostrzeżono i oceniono artystyczną wrażliwość pokolenia seniorów, która wywoływała zachwyt nie tylko wśród rodziny ale także dojrzałych artystów sztuki profesjonalnej i nieprofesjonalnej. Czystą wrażliwość początkujących adeptów sztuki można określić słowami Pablo Picasso: „Maluję rzeczy nie tak, jak je widzę, ale jak o nich myślę”. Jedyne w swoim rodzaju prace uczestników naszych warsztatów prezentują bardzo wysoki poziom zarówno techniczny jak i artystyczny. Pokazują twórczość dorosłych z towarzyszącą im paletą intensywnych, silnych emocji i doznań. Cykl prac powstał pod kierunkiem instruktorki artystycznej Anety Kwaśnej,
Chwile spędzone na kontemplacji obrazów umilały dźwięki gitar elektrycznych, na których grali Adam Pękała i Wojtek Janeczko.
Artystom dziękujemy za udostępnienie swoich prac, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia wystawy.

 


FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ