O GALERII NA ZDROJOWEJ

Galeria Sztuki na Zdrojowej

 

Galeria Sztuki na Zdrojowej działająca przy samorządowym Ośrodku Promocji Gminy Jaworze, zlokalizowana w ścisłym centrum Jaworza, powstała w 2008 roku. Od samego początku działania, Galeria łączyła wieloletnie doświadczenie, zamiłowanie do piękna, estetyki, wysokiej kultury oraz nowoczesnych technologii, co pozwoliło na szerzenie świadomości o sztuce oraz wspomaganie procesu rozwoju artystów w gminie Jaworze i nie tylko.

Dzisiaj, proponujemy naszym odbiorcom nowe spojrzenie na promocję kultury i sztuki.  Tworzymy miejsce inspirujące do zdobywania doświadczeń oraz platformę wiedzy o najnowszych polskich i zagranicznych zjawiskach artystycznych. Naszą ofertę prezentujemy na dwóch płaszczyznach: w sali wystawowej, pracowni galerii a także w przestrzeni wirtualnej.

Chcemy zaskakiwać Państwa nowymi projektami, które już niedługo będą dostępne na naszej stronie. Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę ludową i współczesną. Nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach.

Galeria Sztuki na Zdrojowej prezentuje indywidualne i zbiorowe wystawy prac artystów polskich i zagranicznych oraz organizuje inne wydarzenia z dziedziny sztuk plastycznych, takie jak:

- wernisaże,

- spotkania autorskie,

- konkursy.

Galeria także realizuje programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

- wykłady,

- warsztaty,

- zajęcia stałe.

Ponadto nasz program obejmuje inne aktywności kulturalne:

- pokazy filmów artystycznych,

- kameralne koncerty muzyki,

- czytanie poezji.

Swoją działalność kierujemy do szeroko rozumianego grona odbiorców: do przedstawicieli środowisk artystycznych i intelektualnych, a także przeciętnego miłośnika kultury. Zadbamy o to, by podejmowane przez nas działania uwzględniały potrzeby przedstawicieli różnych grup wiekowych oraz docierały do osób mających utrudniony dostęp do kultury. Chcemy prezentować aktualne zjawiska w sztuce poprzez realizację wysokiej jakości programu wystaw i innych wydarzeń.

Galerię Sztuki na Zdrojowej prowadzi mgr inż. Aneta Kwaśna, projektantka komunikacji wizualnej, specjalistka ds. organizacji wystaw i wydarzeń artystycznych oraz mgr inż. Monika Faruga specjalistka ds. animacji kulturalnej.

 

Galeria na Zdrojowej na profilu Facebook >>

 

widok na budynek, w którym mieści się Galeria na Zdrojowej

 

Galeria na Zdrojowej

ul. Zdrojowa 111 
43-384 Jaworze

Highlights info row image  33 488 36 36


updateowano:2022-10-26

FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel